Paykasa Nasıl Kullanılır ?

Paykasanın kullanımı oldukça pratiktir ve işlemlerinizi sadece birkaç dakika içerisinde halletmenize yardımcı olur. Ön ödemeli kartları tıpkı bir kredi kartı ya da banka kartı gibi kullanabilirsiniz. Fakat kartlar sadece tek kullanımlık olma özelliğine sahiptir.

Sistem aslında 19 haneden oluşan bir kod üzerinden yürümektedir. Yani kart fiziksel değil sanal özelliklere sahiptir. Kartınızı satın aldığınız sırada size 19 hanelik ve tek kullanımlık bir kod verilmektedir.

 

Sizler online ödeme işlemlerinizi ön ödemeli kart ile yapmak istediğinizi belirttiğinizde sisteme sadece elinizdeki kodu girmeniz yeterlidir. Böylece kartınızın içindeki limiti sadece tek bir işlem için kullanabilirsiniz. Kartların kullanım süresi ise satın alınmasından itibaren bir yıldır. Tek kullanımlık bir özelliğe sahip olduğu için ön ödemeli kartınızın şifresini herhangi bir kişi ile paylaşmamanızda yarar bulunuyor. Paykasanın satın alınması esnasında da herhangi bir bilgi paylaşımında bulunmak zorunda olmamanız bile kartı kullanmanız için başlı başına yeterli bir nedendir.

About the author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.